Instruktorzy

Karol Polssky Polak

Karol 'Polssky' Polak Nauczyciel tańca, choreograf, a także tancerz znany między innymi z programu Mam Talent. Tańcem zajmuje się od najmłodszych lat. Kształci się u najlepszych tancerzy i choreografów z całego świata oraz czynnie bierze udział w zawodach organizowanych w kraju jak i za granicą, na których bardzo często sięga po najwyższe laury np. Rytm Ulicy 2019 - 1 miejsce Hip Hop Solo 21+ oraz Eat Your Feet 2018 - 1 miejsce Hip Hop 1vs1. Na scenie Street Dance występuje także w roli jurora na wielu zawodach w Polsce. Prowadzi zajęcia, warsztaty taneczne w całym kraju oraz promuje najważniejsze wartości kultury Hip Hop. W swoim spektrum działalności, posiada także doświadczenie we współpracy jako instruktor tańca z osobami niepełnosprawnymi oraz z ośrodkami resocjalizacyjnymi. W swojej działalności artystycznej jako tancerz i nauczyciel kładzie nacisk na oryginalność, kreatywność oraz wiedzę. Styl Karola to Freestyle Hip Hop Dance, do którego czerpie szerokie inspiracje z innych form tańca takich jak Breaking, Top Rock, Popping/Boogaloo, Locking, Waving oraz innych, co sprawia, że jego styl jest dynamiczny i nieprzewidywalny.

Małgorzata Korneluk

Małgorzata Korneluk artysta plastyk, pedagog, arteterapeuta oraz animator działań twórczych. Posiada liczne certyfikaty, w tym Trenera 1 stopnia Sensoplastyka®, Certyfikowanego Trenera TUS I i II stopnia, Terapeutę Ręki I i II stopnia oraz Instruktora Grafomotoryki I i II stopnia. W przeszłości miała zaszczyt pracować pod kierunkiem mgr Zofii Kamińskiej- Głównego Konserwatora Muzeum Zamoyskich w Kozłówce przy wielu znaczących projektach konserwatorskich, między innymi: w Kościele św. Stanisława Biskupa w Czemiernikach, w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, przy renowacji figury Matki Bożej z Dzieciątkiem Jezus w Cieszynie, przy kopii gotyckiej figury na Starym Targu w Cieszynie, w Pałacu Czartoryskich w Puławach, w Pałacu Sobańskich w Guzowie, w Pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim. Pasjonuje się dodatkowo rękodziełem artystycznym, a zwłaszcza tworzeniem biżuterii za pomocą techniki sutasz tworząc własne unikalne małe dzieła. Jednak to zaangażowanie w pracę z dziećmi stanowi najważniejszy aspekt jej działalności. Wykorzystuje techniki arteterapeutyczne oraz Sensoplastyka®, aby wspierać rozwój emocjonalny, twórczy i interpersonalny dzieci. W jej przekonaniu te zajęcia oferują niepowtarzalne doświadczenie, pozwalając dzieciom odkrywać piękno sztuki, poznawać siebie oraz budować trwałe fundamenty zdrowego rozwoju emocjonalnego i twórczego myślenia. To nie tylko czas poświęcony kreatywnej eksploracji, ale także ścieżka ku osobistemu rozwojowi i pozytywnemu stosunkowi zarówno do sztuki, jak i do siebie samego.  

Emilia Skowronek

Emilia Skowronek Instruktorka Fitness, Instruktorka Stretching, Trenerka Personalna, Instruktorka Zumba Fitness, Instruktorka siłowni, Trenerka EMS Miha, Bodytec (trening w elektrostymulacji mięśni) oraz dietetyczka. Obroniła licencjat, a później magistra na kierunku Dietetyka, na Wydziale Nauk o Żywności i Biotechnologii pracami: „Dieta i suplementacja osób aktywnych fizycznie” i „Wpływ diety i suplementacji na zdrowie psychiczne”. Na co dzień zajmuje się zmianą nawyków swoich podopiecznych i pomaga zaprzyjaźnić się ze zdrowym stylem życia. Naprawia relacje z jedzeniem. Na swoich zajęciach propaguje aktywność fizyczną dla każdego. Proponuje proste, ale skuteczne ćwiczenia. Na zajęciach tanecznych zaraża miłością do tańca i muzyki. Swoim podopiecznym zapewnia codzienne wsparcie w drodze do lepszego komfortu życia.

Piotr Opolski

Licencjonowany instruktor  Polskiego Związku Szachowego. Były zawodnik AZS UMCS, obecnie LUKS Lubartów - II kategoria szachowa. Sędzia Szachowy  klasy Państwowej z uprawnieniami do sędziowania turniejów zgłoszonych do oceny międzynarodowej FIDE. Sędziował m.in: Akademickie Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Szkół Niepublicznych, Międzynarodowy Memoriał Zbigniewa Księskiego, Międzynarodowy Memoriał Ryszarda Czermińskiego, Mistrzostwa Chess.com - Polska w blitzu, Turniej szachowy na 1000 osób - Targi Hobby 2024. Doświadczenie z pracą z dziećmi zdobywał przez blisko 25 lat prowadząc zajęcia szachowe w Lubartowskim Ośrodku Kultury. Ponadto pracował z dziećmi w placówkach oświatowych na terenie Lubartowa w ramach programu PZSzach ,,Szachy w Szkole".

Ewa Wojciechewicz

Instruktor tańca towarzyskiego, choreograf, juror turniejowy, członek Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Prowadzi Klub Tańca Towarzyskiego Chochlik w Lubartowskim Ośrodku Kultury. Ewa uczy dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów. Specjalistka od komponowania tańca, czyli choreografii dla par indywidualnych i zespołowych. Jej wychowankowie biorą udział w ogólnopolskich turniejach tańca towarzyskiego gdzie zdobywają najwyższe klasy taneczne, oraz pokazach okolicznościowych organizowanych przez placówkę i inne instytucje. W okresie letnim uczestnicy zajęć mają możliwość wyjazdu na obóz taneczny, gdzie rozwijają swój talent i integrują się z innymi tancerzami z zaprzyjaźnionych klubów tanecznych z Polski. Kierownik artystyczny: XXI Ogólnopolskich Turniejów Tańca Towarzyskiego ( lata 1995-2016), XVIII Amatorskich Spotkań Tanecznych w Formie Towarzyskiej (lata 2002-2019), XXVIII Lubartowskich Konfrontacji Tanecznych o Puchar Burmistrza Miasta Lubartowa ( od 2011), które promują taniec oraz przyczyniają się do integracji środowisk tanecznych. Za pracę społeczną i zawodową oraz propagowanie kultury tanecznej w naszym mieście, Ewa Wojciechewicz otrzymała w 2004 r. Nagrodę Burmistrza Miasta Lubartów.

Karol Bednarz

Karol Bednarz, prowadzący Chór Ziemi Lubartowskiej
Kontakt do instruktora: tel.: 818552242

Lydie Charlotte Kotlinski

Studia klasyczno-wokalne w konserwatoriach w Wersalu, Clichy-Pariżu i w Aix en Provence, w Francji. Studia polifoniczno-jazzowe w CIM w Paryżu, nauka solfeżu i harmonii w American School of Modern Music. Lydie śpiewała jazz w duecie, tercecie i kwintecie, nagrywała muzykę do filmów krótkometrażowych, pracowała w kabarecie teatralnym oraz uczestniczyła w nagraniach dla Memoriału Marsylianki. Przez wiele lat prowadziła: warsztaty śpiewu i inicjacji jazzowej w Paryżu, chór kobiecy Les Femmes du sud, warsztaty gospel w gimnazjach i szkołach podstawowych w Marsylii. Była wokalistką zespołów: Lunatik Jazz Orchestra (pierwsza nagrodę młodych w Jazz Avignon w 1993 r.), Iyema Gospel Quartet, Millénium Gospel Voices. Od 2003 r. współtworzy grupę Les Tisseuses d’étoiles, żeńskie trio wokalne wykonujące utwory gospel, afro-amerykańskie i afrykańskie. Owocem tego trio są dwa spektakle, „Śpiew Dahnani” i „Z walizką w ręce”. Odbywała regularnie trasy koncertowe współpracując z Union Nationale de Jeunesses Musicale de France. W Polsce śpiewa oryginalne aranżacje francuskich klasyków od 2016, Chansons Françaises, Chansons d’Amour. W kwietniu 2018 nagrywanie płytę na żywo w Polskim Radio Lublin „Piaf i inne” „Piaf et les autres”. W pakcie Singing on the Soul Train oryginalna kreacja, kursus poznawczo-edukacyjny, stypendium Prezydenta  Miasta Lublina - od marca do czerwca 2017, od pieśni afrykański do soul music. Od 2013 r. prowadzi chór Łontanara który stale współpracuje ze znanym perkusistą - Słomą. W grudniu 2014 Łontanara zdobyła Nagrodę Publiczności podczas festiwalu Mikołajki Folkowe. Lydie prowadzi warsztaty pieśni afrykańskich Koyemba w całej Polsce. Od września 2018 kieruje regularnie Atelier śpiewu w LOK u w Lubartowie. https://www.facebook.com/lydie.kotlinski

Radosław Jóźwik

Radosław Józwik 30+ letni gracz który wychował się kolejno na: ruskiej ręcznej konsoli, gdzie wilkiem zbierało się spadające jajka, Pegazusie, Amidze 600, PSX, PC. Przez 10 lat zjeździł całą Polskę robiąc za tłumacza między programistami a użytkownikami systemów informatycznych w bankach. Obecnie pokazuje dzieciom że komputer to coś więcej niż zabawka do uruchamiania gier. Otoczony przez trzy kobiety poświęca im każdą wolną chwilę. tel: 503 678 366 e-mail: [email protected] www.cyberskill.pl

Darek Nowacki

Instruktor z wieloletnim doświadczeniem kuglarskim jak i też fireshow. Występował wraz z Grupą Fireshow Antares na terenie Polski jak i poza jej granicami, finalista Ogólnopolskiego Konkursu Etiud Nowocyrkowych "Cyrkulacje", uczestnik wielu festiwali związanych z kuglarstwem i fire show. Pasjonat gier planszowych, uczestnik wielu kontenerów fantastyki takich jak: Mantikora, Fallon, Zamojskie Spotkania Fantastyki i wiele innych. Podczas rozgrywek planszowych nigdy nie oszukuje, z chęcią służy pomocą przy tłumaczeniu nowych gier.
logo

Lubartowski Ośrodek Kultury

Oficjalny serwis internetowy

Kontakt

Adres: Rynek II 1, 21 - 100 Lubartów
Telefon: 81 855 22 42
Telefon/Fax: 81 854 56 29
E-mail: [email protected]
NIP: 714 – 13 – 61 – 519
REGON: 000284977