Instruktorzy

Małgorzata Korneluk

Małgorzata Korneluk - artysta plastyk, arteterapeuta, animator działań twórczych, promotor twórczości plastycznej, krytyk sztuki, nauczyciel wychowania przedszkolnego. Absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom uzyskała w pracowni rzeźby prof. dr hab. Sławomira Andrzeja Mieleszki, a pracę magisterską obroniła pod kierunkiem dr hab. Marka Letkiewicza. W swoim dorobku artystycznym posiada wystawy indywidualne i zbiorowe. Pracowała dla Firmy Konserwatora dzieł Sztuki mgr Zofii Kamińskiej. Wykonała renowację i konserwację sztukaterii renesansowych w kościele p/w św. Stanisława Biskupa w Czemiernikach, dla Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, wykonała formy kauczukowej rzeźby z grupy rzeźbiarskiej „Górnicy” z Galerii Sztuki Socrealizmu. Pracowała przy renowacji Figury Madonny z Dzieciątkiem w Cieszynie − kopii gotyckiej figury przedstawiającej Matkę Bożą z Dzieciątkiem Jezus, znajdującej się na Starym Targu w Cieszynie. Wykonała model herbu Pogoni Litewskiej na froncie pałacu Czartoryskich w Puławach. Złociła grobowiec Weyssenhoffów w Kamionce. Wykonała renowacje i rekonstrukcje rzeźb (panoplia) i sztukaterii w Pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim. W pracy z dziećmi stosuje metody i techniki szeroko rozumianej arteterapii ( terapii przez sztukę) jak rysunek, malarstwo, rzeźbę, papiero-plastykę, collage, zdobnictwo, dekoratorstwo, sztuki użytkowe, muzykoterapię,bajkoterapię. Obecnie pracuje jako nauczyciel w Miejskim Przedszkolu nr 5 w Lubartowie. Interesuje się rękodziełem artystycznym, w szczególności biżuterią wykonywaną techniką sutasz, czyli haftem sutaszowym. Sama wykonuje kolczyki tą metodą. Głównym założeniem w pracy z dziećmi będą działania arteterapeutyczne ukierunkowane m.in. na: samopoznanie, swobodny rozwój twórczości, komunikację interpersonalną, wyrażanie emocji i relaks.

 

Piotr Opolski

Licencjonowany instruktor  Polskiego Związku Szachowego. Były zawodnik AZS UMCS, obecnie LUKS Lubartów - II kategoria szachowa. Sędzia Szachowy I klasy z uprawnieniami do sędziowania turniejów zgłoszonych do oceny międzynarodowej FIDE. Sędziował m.in: Akademickie Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Szkół Niepublicznych, Międzynarodowy Memoriał Zbigniewa Księskiego czy Międzynarodowy Memoriał Ryszarda Czermińskiego. Doświadczenie z pracą z dziećmi zdobywał przez blisko 20 lat prowadząc zajęcia szachowe w Lubartowskim Ośrodku Kultury. Ponadto pracował z dziećmi w Szkole Podstawowej nr 1 oraz nr 4 w Lubartowie w ramach programu PZSzach . Prowadził  również dodatkowe zajęcia szachowe  w Szkole Podstawowej w Rudce Kozłowickiej. W Warszawie wykładał podczas kursów nauczycieli w programie "Szachy w szkole".  Obecnie pracuje również jako nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 1 w Lubartowie w przedmiocie "Szachy w szkole"

Ewa Wojciechewicz

Instruktor tańca towarzyskiego, choreograf, juror turniejowy, członek Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Prowadzi Klub Tańca Towarzyskiego Chochlik w Lubartowskim Ośrodku Kultury. Ewa uczy dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów. Specjalistka od komponowania tańca, czyli choreografii dla par indywidualnych i zespołowych. Jej wychowankowie biorą udział w ogólnopolskich turniejach tańca towarzyskiego gdzie zdobywają najwyższe klasy taneczne, oraz pokazach okolicznościowych organizowanych przez placówkę i inne instytucje. W okresie letnim uczestnicy zajęć mają możliwość wyjazdu na obóz taneczny, gdzie rozwijają swój talent i integrują się z innymi tancerzami z zaprzyjaźnionych klubów tanecznych z Polski. Kierownik artystyczny: XXI Ogólnopolskich Turniejów Tańca Towarzyskiego ( lata 1995-2016), XVIII Amatorskich Spotkań Tanecznych w Formie Towarzyskiej (lata 2002-2019), XXVIII Lubartowskich Konfrontacji Tanecznych o Puchar Burmistrza Miasta Lubartowa ( od 2011), które promują taniec oraz przyczyniają się do integracji środowisk tanecznych. Za pracę społeczną i zawodową oraz propagowanie kultury tanecznej w naszym mieście, Ewa Wojciechewicz otrzymała w 2004 r. Nagrodę Burmistrza Miasta Lubartów.

Alfred Kędziora

Alfred Kędziora, prowadzący Chór Ziemi Lubartowskiej ma wykształcenie wyższe muzyczne, jest miłośnikiem muzyki klasycznej i czynnym pianistą współpracującym z muzykami Filharmonii Lubelskiej.
Kontakt do instruktora: tel.: 665 191 523

Piotr Wójcik

Certyfikowany trener wokalny Speech Level Singing. Wychowanek Bartka Cabonia najwyższego certyfikowanego trenera SLS w Polsce, trenera wokalnego takich gwiaz jak: Kasia Kowalska, Grzegoż Hyży, Natasza Urbańska. Swoją wiedzę kształcił również w „Voice&More” pod okiem Krzysztofa Biernackiego – trenera wokalnego SLS, II stopień szkoły muzycznej na wydziale instrumentalnym, Warszawska Akademia Realizacji Dźwięku, uczestnik mistrzowskich warsztatów muzycznych dla nauczycieli prowadzonych przez Prof. Furugh Karimi Djafar-Zadeh Ao. Univ.-Prof. Und Musik – Kinesiologion An der Universitat fur Music und Darstellende Kunst Wien. tel. 604 466 356

Marek Danielkiewicz

Marek Danielkiewicz (ur. 1958 roku), pracę zawodową rozpoczynał w 1983 roku jako nauczyciel - wychowawca w Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie, w latach 1991 – 1998 inspektor w Wydziale Oświaty UM w Lubartowie, następnie w l. 1998 – 2001 starszy instruktor w Lubartowskim Ośrodku Kultury, zaś w l. 2001 – 2009 dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubartowie; od 2012 r. ponownie w LOK na 1/2 etatu. Autor tomików poezji, licznych recenzji teatralnych i literackich. Jego twórczość poetycka przekładana była na j. angielski, litewski, francuski, niemiecki, rosyjski, ukraiński, węgierski i włoski. Drukowany w antologiach poezji w kraju i zagranicą. Zajmuje się również rysunkiem satyrycznym. Laureat prestiżowych nagród, m. in. : Nagrody Poetyckiej im. J. Czechowicza (dwukrotnie).

Zbigniew Skrzypek

Założyciel wielu zespołów rockowych. Wieloletni instruktor Lubartowskiego Ośrodka Kultury, wieloletni animator muzyczny. Nagroda Ministra Kultury "Zasłużony działacz kultury" w 2005 r.; Nagroda "Angelus" w kategorii "Animator Życia Kulturalnego"  w 2013 r. Doświadczenia nabywał w takich zespołach jak.: Diamond Wheel" i "Freedom" Na koncie ma dwie płyty. Sylwetkę Zbigniewa Skrzypka przedstawiła TVP Lublin w programie "Afisz kulturalny - Zbigniewa Skrzypek" - do obejrzenia na YouTubie. Zbigniew Skrzypek 609 374 949

Lydie Charlotte Kotlinski

Studia klasyczno-wokalne w konserwatoriach w Wersalu, Clichy-Pariżu i w Aix en Provence, w Francji. Studia polifoniczno-jazzowe w CIM w Paryżu, nauka solfeżu i harmonii w American School of Modern Music. Lydie śpiewała jazz w duecie, tercecie i kwintecie, nagrywała muzykę do filmów krótkometrażowych, pracowała w kabarecie teatralnym oraz uczestniczyła w nagraniach dla Memoriału Marsylianki. Przez wiele lat prowadziła: warsztaty śpiewu i inicjacji jazzowej w Paryżu, chór kobiecy Les Femmes du sud, warsztaty gospel w gimnazjach i szkołach podstawowych w Marsylii. Była wokalistką zespołów: Lunatik Jazz Orchestra (pierwsza nagrodę młodych w Jazz Avignon w 1993 r.), Iyema Gospel Quartet, Millénium Gospel Voices. Od 2003 r. współtworzy grupę Les Tisseuses d’étoiles, żeńskie trio wokalne wykonujące utwory gospel, afro-amerykańskie i afrykańskie. Owocem tego trio są dwa spektakle, „Śpiew Dahnani” i „Z walizką w ręce”. Odbywała regularnie trasy koncertowe współpracując z Union Nationale de Jeunesses Musicale de France. W Polsce śpiewa oryginalne aranżacje francuskich klasyków od 2016, Chansons Françaises, Chansons d’Amour. W kwietniu 2018 nagrywanie płytę na żywo w Polskim Radio Lublin „Piaf i inne” „Piaf et les autres”. W pakcie Singing on the Soul Train oryginalna kreacja, kursus poznawczo-edukacyjny, stypendium Prezydenta  Miasta Lublina - od marca do czerwca 2017, od pieśni afrykański do soul music. Od 2013 r. prowadzi chór Łontanara który stale współpracuje ze znanym perkusistą - Słomą. W grudniu 2014 Łontanara zdobyła Nagrodę Publiczności podczas festiwalu Mikołajki Folkowe. Lydie prowadzi warsztaty pieśni afrykańskich Koyemba w całej Polsce. Od września 2018 kieruje regularnie Atelier śpiewu w LOK u w Lubartowie. https://www.facebook.com/lydie.kotlinski

Radosław Jóźwik

Radosław Józwik 30+ letni gracz który wychował się kolejno na: ruskiej ręcznej konsoli, gdzie wilkiem zbierało się spadające jajka, Pegazusie, Amidze 600, PSX, PC. Przez 10 lat zjeździł całą Polskę robiąc za tłumacza między programistami a użytkownikami systemów informatycznych w bankach. Obecnie pokazuje dzieciom że komputer to coś więcej niż zabawka do uruchamiania gier. Otoczony przez trzy kobiety poświęca im każdą wolną chwilę. tel: 503 678 366 e-mail: biuro@cyberskill.pl www.cyberskill.pl

Darek Nowacki

Instruktor z wieloletnim doświadczeniem kuglarskim jak i też fireshow. Występował wraz z Grupą Fireshow Antares na terenie Polski jak i poza jej granicami, finalista Ogólnopolskiego Konkursu Etiud Nowocyrkowych "Cyrkulacje", uczestnik wielu festiwali związanych z kuglarstwem i fire show. Pasjonat gier planszowych, uczestnik wielu kontenerów fantastyki takich jak: Mantikora, Fallon, Zamojskie Spotkania Fantastyki i wiele innych. Podczas rozgrywek planszowych nigdy nie oszukuje, z chęcią służy pomocą przy tłumaczeniu nowych gier.
logo

Lubartowski Ośrodek Kultury

Oficjalny serwis internetowy

Kontakt

Adres: Rynek II 1, 21 - 100 Lubartów
Telefon: 81 855 22 42
Telefon/Fax: 81 854 56 29
E-mail: lok@loklubartow.pl
NIP: 714 – 13 – 61 – 519
REGON: 000284977