Historia Kina Lewart

Kino „Lewart” od 12 lipca 1995 roku funkcjonuje jako jedna z form działalności Lubartowskiego Ośrodka Kultury. Posiada salę widowiskową na 179 miejsc.

Od lutego 2009r. sala  kina pełni funkcję widowiskowo – kinową LOK. Posiada powiększoną  scenę  z oświetleniem i nagłośnieniem sceniczny

m. Sala ta  jest wykorzystywana do imprez kulturalnych organizowanych przez Lubartowski Ośrodek Kultury i

udostępniana wszystkim zainteresowanym. Pierwszą imprezą w tej unowocześnionej wielofunkcyjnej sali był XIII Plebiscyt na 10 Najpopularniejszych Sportowców Lubartowa 2008 roku w dniu 20 lutego 2009r.

Po remoncie budynku który zakończył się na przełomie maja i czerwca 2015 r. widzowie mogli się przekonać że mamy najnowsze

j generacji cyfrowy sprzęt kinowy. Pierwszy seans w wyremontowanej sali widowiskowo-kinowej odbył się 5 sierpnia 2015.  Chętnych nie brakowało. Już na kilka minut przed rozpoczęciem seansu wszystkie miejsca były zajęte.  Drugi dzień „Wakacyjnego Kina Letniego” dla dzieci, organizowanego przez Lubartowski Ośrodek Kultury, cieszył się również ogromnym zainteresowaniem. 7 sierpnia, po raz pierwszy w lubartowskim kinie, został wyświetlony film w technologii 3D. „Dzwoneczek i Tajemnica Piratów”.