Taneczna Szkoła

Taneczna Szkoła

30 kwietnia 2021

Taniec to z pewnością efektowna i pełna emocji forma ruchu, która wymaga ogromnej pracy i zaangażowania. Żeby wyrazić w nim siebie i przekazać ruchem wartości i uczucia, potrzeba nie tylko doskonałej techniki, ale także serca.

Po sukcesie I edycji „Magicznej Szkoły”, w której udział wzięło kilkaset dzieci z całego powiatu lubartowskiego, wychodzimy z kolejną inicjatywą mającą na celu przybliżenie kultury szerokiemu gronu odbiorców. Animatorzy z LOK wyruszają do szkół z prezentacją świata tańca i muzyki.

– Obowiązujące przepisy covidowe niestety wykluczają prowadzenie zajęć stacjonarnych w naszym Ośrodku. A skoro dzieci nie mogą przyjść do nas, to my przyjdziemy do dzieci – mówi Adam Kościańczuk, dyrektor LOK. – Warsztaty są całkowicie darmowe, odbywają się w surowych ramach sanitarnych i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Prowadzi je doświadczona instruktorka i trenerka Ewa Wojciechewicz*. Zapraszamy do udziału wszystkie placówki z powiatu lubartowskiego, dojedziemy do każdej szkoły! – dodaje Adam Kościańczuk.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci z kl. 1-3 szkół podstawowych. Każda lekcja (ok. 45 min.) składa się z następujących części:

– definicja tańca i jego rodzaje,

– zalety aktywności fizycznej,

– dobór muzyki, ubioru i przyborów,

– praktyczna nauka tańca.

Rezerwacji pokazów można dokonywać u Ewy Wojciechewicz pod nr tel.: 81 855 22 42, wew. 34.

*Ewa Wojciechewicz – Instruktor tańca towarzyskiego, choreograf, juror turniejowy, członek Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Prowadzi Klub Tańca Towarzyskiego Chochlik w Lubartowskim Ośrodku Kultury. Specjalistka od komponowania tańca, czyli choreografii dla par indywidualnych i zespołowych. Jej wychowankowie biorą udział w ogólnopolskich turniejach tańca towarzyskiego gdzie zdobywają najwyższe klasy taneczne.

logo

Lubartowski Ośrodek Kultury

Oficjalny serwis internetowy

Kontakt

Adres: Rynek II 1, 21 - 100 Lubartów
Telefon: 81 855 22 42
Telefon/Fax: 81 854 56 29
E-mail: [email protected]
NIP: 714 – 13 – 61 – 519
REGON: 000284977