CYRKOPRZESTRZEŃ

CYRKOPRZESTRZEŃ

11 września 2023
Podobał się Wam Festiwal Śladami Singera? To nie może Was zabraknąć na kolejnym evencie w Lubartowie
CYRKOPRZESTRZEŃ

 

to podróżujący festiwal nowego cyrku. Zobaczysz na nim spektakle pełne akrobatyki, żonglerki i ognia,
Na festiwalu spotkasz artystów Fundacji Sztukmistrze. Chcesz zobaczyć, na co ich stać?
Kiedy: 24.09.2023
Gdzie: plac przed Lubartowskim Ośrodkiem Kultury, Rynek II w przypadku niepogody – sala widowiskowa Kina Lewart
Program festiwalu:
16:00-17:00 – „Zgubowisko” familijny spektakl nowocyrkowy
17:00-18:00 – „Tres de la Nada” komediowo – cyrkowy spektakl plenerowy
18:00 -19:00 – „Szafa Show” komediowe fireshow dla każdego
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Organizatorzy:
Fundacja Sztukmistrze
Centrum Kultury w Lublinie
Zamojski Dom Kultury
Współorganizator: Lubartowski Ośrodek Kultury
Festiwal realizowany jest w ramach programu „Przestrzenie Sztuki”.
Program Przestrzenie Sztuki narodził się z potrzeby wsparcia i zapewnienia warunków pracy artystom niezależnym przy wykorzystywaniu istniejącej infrastruktury. Jego idea opiera się na czterech filarach – artystycznym, edukacyjnym, społecznym i prozdrowotnym, a głównym zadaniem operatorów jest umożliwienie artystom niezależnym (pozbawionym na co dzień „stałego adresu”) i lokalnym środowiskom prezentacji ich przedsięwzięć, rozwijanie oferty edukacyjnej i animacyjnej oraz rozwój publiczności. Taneczne Przestrzenie Sztuki działają w Białymstoku, Gdańsku, Katowicach, Kielcach, Lublinie i Wrocławiu, a teatralne – w Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Rzeszowie i Zielonej Górze.
Zadanie finansowane jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Przestrzenie Sztuki, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Program festiwalu:

Fundacja Sztukmistrze “Zgubowisko” – godz. 16:00
„Zgubowisko” jest spektaklem familijnym, stworzonym dla widzów w każdym wieku. Opowiada o poszukiwaniu własnej drogi, o cyrku oraz samych twórcach, którzy wybrali się w pogoń za marzeniami. Opowiada o wytrwałości, ścierającej się ze zniechęceniem. Opowiada o poszukiwaniu swojego miejsca. Opowiada o czymś, co zagubiło się, aby móc się gdzieś odnaleźć.

Tres de la Nada “H2Ooops” – godz. 17:00
Tres de la Nada „H2Ooops” to podróż do wnętrza ziemi i z powrotem w poszukiwaniu życiodajnego źródła. Na oczach widzów, w środku miasta Javier, Sergio i Jorge robią wszystko, by znaleźć to… czego szukają. Pomocy szukają w technologii, u publiczności i w sferach pozaziemskich. Zawziętość i determinacja w poszukiwaniach powodują różnorodność pomysłów – od prostych do kompletnie szalonych. Poświęcenie artystów przekłada się na emocje, dynamikę spektaklu i… ostateczny sukces lub spektakularną klapę projektu poszukiwawczego.

Fundacja Sztukmistrze “Szafa Show” – godz. 18:00

„Szafa Show” to zakręcone, szalone, prawdziwie ogniste uliczne widowisko, gdzie zdarzyć może się wszystko. Trzy niezwykłe postacie – Ninja, Panda i charyzmatyczny Dyrektor Cyrku prezentują fireshow, jakiego jeszcze nie widzieliście, z zaskakującym finałem, którego długo nie zapomnicie. Przedstawienie pełne jest gagów oraz interakcji z publicznością, przekraczając granice między teatrem ognia, kabaretem a teatrem ulicznym. Niekwestionowany hit plenerowych imprez.

logo

Lubartowski Ośrodek Kultury

Oficjalny serwis internetowy

Kontakt

Adres: Rynek II 1, 21 - 100 Lubartów
Telefon: 81 855 22 42
Telefon/Fax: 81 854 56 29
E-mail: [email protected]
NIP: 714 – 13 – 61 – 519
REGON: 000284977