Weronika gwiazdą Mistrzostw Polski

15 października 2020

Siedmioletnia Weronika Dajek z LUKS Lubartów została Mistrzynią Polski w Szachach Klasycznych do lat 8. Zawody rozegrano w dniach 9 – 14 października w Poroninie. Jak burza pokonała starsze utytułowane zawodniczki z liczących się klubów w Polsce. Zwycięstwo zapewniła sobie już w przedostatniej rundzie – zdobyła 7,5 pkt z 9. Wypełniła również normę na pierwsza kategorię kobiecą. Ponadto wywalczyła sobie miejsce w przyszłorocznym finale Mistrzostw Polski do lat 10. Teraz rywalizuje w Mistrzostwach Polski do lat 7 też jako liderka, ( również w Poroninie 15-18 października). Życzymy jej sukcesu. Klub LUKS Lubartów na Mistrzostwach Polski w szachach klasycznych reprezentowali także chłopcy, którzy dzielnie walczyli: Jeremiasz Skrzypiec zajął 40 miejsce z 3 pkt., zaś Aleksander Opolski 42 miejsce z 2,5 pkt. Dla wszystkich wielkie gratulacje za sportową walkę. Dodajmy, że wszyscy zawodnicy swoje pierwsze kroki stawiali w Lubartowskim Ośrodku Kultury, gdzie odbywają się zajęcia szachowe, rozgrywki Lubartowskiej Ligi Szachowej, Szachowej Ligi Młodych Mistrzów i wiele, wiele innych turniejów. Więcej w zakładce zajęcia szachowe.