Zapraszamy na Międzynarodowy Turniej Szachowy

Zapraszamy na Międzynarodowy Turniej Szachowy

16 listopada 2023
Wielkie święto szachów w Lubartowie!!! Po raz XXII w naszym mieście zorganizowany zostanie Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Lubartowskich Przedsiębiorców – będący Memoriałem Ryszarda Czermińskiego. Na zwycięzców czekają puchary, cenne nagrody finansowe oraz rzeczowe. W turnieju zagrają mistrzowie międzynarodowi, mistrzowie krajowi, mistrzowie polski juniorów. Turniej zgłoszono do oceny międzynarodowej FIDE rapid. Wśród startujących grać będzie Dawid Czerw -mistrz międzynarodowy, youtuber, pracownik Chess.com. Zapraszamy wszystkich kibiców chcących złapać autograf, czy chcących zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Wstęp wolny !!!
link do zapisów, informacji, wyników, transmisji >>>> http://www.chessarbiter.com/turnieje/2023/ti_3/
Wspierający Lubartowski Ośrodek Kultury
SYLWETKA  MISTRZA
Ryszard Czermiński (1934–2004).
Był synem Juliusza Czermińskiego, wieloletniego dyrektora Szkoły Rzemiosł Budowlanych w Lubartowie, z którą i on związał na długie lata swoje losy. Pracował w niej jako nauczyciel zawodu. Już w czasie studiów w krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej, czynnie uczestniczył w zajęciach i zawodach szachowych, będąc w tym czasie między innymi akademickim mistrzem Polski. Kandydat na mistrza szachowego (1962). W drużynowych mistrzostwach Polski zdobył dwa medale – srebrny w 1956 roku i brązowy w 1961.
W drużynowym Turnieju o „Złotą Wieżę” trzykrotnie był medalistą – złoto (1966), srebro (1967) i brąz (1968). Chętnie dzielił się swoją ogromną szachową wiedzą, udzielając bezcennych informacji najmłodszym adeptom najtrudniejszej gry świata. Było to między innymi podczas zajęć szachowych organizowanych w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 (RCEZ w Lubartowie) oraz w czasie zajęć sekcji szachowej LUKS Lubartów w Szkole Podstawowej nr 1 w Lubartowie ( Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Lubartowie ) i w Lubartowskim Ośrodku Kultury ( Lubartowski Ośrodek Kultury)
logo

Lubartowski Ośrodek Kultury

Oficjalny serwis internetowy

Kontakt

Adres: Rynek II 1, 21 - 100 Lubartów
Telefon: 81 855 22 42
Telefon/Fax: 81 854 56 29
E-mail: [email protected]
NIP: 714 – 13 – 61 – 519
REGON: 000284977