Śladami Singera w Lubartowie

Śladami Singera w Lubartowie

13 lipca 2021

Spektakl cyrkowo – teatralny inspirowany prozą Singera na rynku, w tym żonglerka, akrobatyka powietrzna czy fire show. To jeden z punktów programu Festiwalu Śladami Singera, który w dniach 20 – 21 lipca zawita do Lubartowa w ramach Święta Miasta. Jakie atrakcje w Lubartowie?

DZIEŃ I (20 LIPCA – wtorek)
17.00 – 20.00– Plenerowa instalacja artystyczna „Singer contra Singer”, połączona z promocją Gazety Festiwalowej „Sztukmistrz Lubartowski”.
Elementem instalacji jest projekcja filmu dokumentalnego pt. „Warszawa – pejzaż z Singerem” (scenariusz i reżyseria: Adam Kinaszewski i Henryka Dobosz) opowiadający poprzez postać pisarza losy Żydów na Ziemiach Polskich. Produkcja z archiwum TVP.
MIEJSCE: Rynek II
20.00 -Czytanie performatywne dramatu „Gość Inność – czyli bajki nowe”. Spektakl, który swoją premierę miał w lutym 2020 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Firleja w Lubartowie, porusza temat uchodźców i szeroko pojętej „inności”. Bajka i cała baśniowa otoczka pozostawia pouczenie, stając się tekstem nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla dorosłych. Scenariusz i reżyseria: Agnieszka Guz
21.00- Spektakl literacko-muzyczny „Opowieści z Nocy”. Relacje świadków Zagłady zestawione z wierszem poety Jakova Glatsztejna „Lublinie, moje święte żydowskie miasto” prezentowane z wykonywaną na żywo oryginalną muzyką. Po spektaklu spotkanie i rozmowa z jego wykonawcami.
Występują: Witold Dąbrowski, Robert Brzozowski (kontrabas), Marian Pędzisz (altówka). Reżyseria: Tomasz Pietrasiewicz
MIEJSCE: Lubartowski Ośrodek Kultury (sala widowiskowa)

DZIEŃ II (21 LIPCA – środa)
godz.9.00 – Projekcja telewizyjnej adaptacji spektaklu teatralnego „Opowiadania dla dzieci”.
Spektakl w reż. Piotra Cieplaka zrealizowano w Teatrze Narodowym w Warszawie. Osiem opowiadań, które przenoszą nas z Nowego Jorku w czas biblijny, a potem do mitycznego Chełma i tworzą świat, w którym możliwe są zabawa, czułość i cud. Produkcja z archiwum TVP.
MIEJSCE: Lubartowski Ośrodek Kultury
godz. 20. 00 – „Przyjaciele Sztukmistrza” – spektakl plenerowy w wykonaniu artystów Fundacji Sztukmistrze (żonglerka, akrobatyka, akrobatyka powietrzna, teatr fizyczny, fire show).
Spektakl cyrkowo-teatralny inspirowany prozą Singera, przygotowany specjalnie na tegoroczną edycję festiwalu. Zagrany pół żartem pół serio, tak jak zwykł pisać Noblista. Reżyseria: Arkadiusz Ziętek i Zespół.
MIEJSCE: Rynek II

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

logo

Lubartowski Ośrodek Kultury

Oficjalny serwis internetowy

Kontakt

Adres: Rynek II 1, 21 - 100 Lubartów
Telefon: 81 855 22 42
Telefon/Fax: 81 854 56 29
E-mail: [email protected]
NIP: 714 – 13 – 61 – 519
REGON: 000284977