Świętowaliśmy Dni Lubartowa

Świętowaliśmy Dni Lubartowa

27 maja 2024

Za nami Dni Lubartowa 2024. W sobotę 25 maja na placu przy ratuszu odbyły się koncerty zespołu młodzieżowego ze szkoły artystycznej w Raseiniai na Litwie; zespołu gitarowego Red Socks z LOK, dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i MKS Lubartów. Wystąpił ZPiT Sokół; Orkiestra Dęta OSP w Lubartowie, Kapela Ludowa „Lubartowiacy”  czy Chór Ziemi Lubartowskiej.

Była również gala taneczna z zespołami tanecznymi LOK: hip hop, zumbą i Klubem Tańca Towarzyskiego „Chochlik”. Dla dzieci przygotowano animacje, gry i zabawy oraz dmuchańce. Można też było skorzystać z foodtrucków.

Na scenie pojawiły się delegacje z miast partnerskich Urzędu Miasta. Ponadto wręczono nagrody z Urzędu Marszałkowskiego. Tytuł „Zasłużony dla Kultury Polskiej” otrzymał były instruktor LOK Alfred Kędziora. Na zakończenie odbyła się Potańcówka z zespołem Alibi oraz Chórem folkowym Lubartowiacy 2.0.

Drugi dzień – niedziela 26 maja upłynął z muzyką rockową. Wystąpił zespół rockowy Relife. Po nim zespół rockowy  Acute Mind  i Marek Majewski. A na zakończenie gwiazda wieczoru Ørganek.

Organizatorami Dni Lubartowa byli Miasto Lubartów i Lubartowski Ośrodek Kultury.

foto: Bogusław Dobosz

 

logo

Lubartowski Ośrodek Kultury

Oficjalny serwis internetowy

Kontakt

Adres: Rynek II 1, 21 - 100 Lubartów
Telefon: 81 855 22 42
Telefon/Fax: 81 854 56 29
E-mail: [email protected]
NIP: 714 – 13 – 61 – 519
REGON: 000284977