Galeria Trzech Obrazów – Piotr Kopeć

Galeria Trzech Obrazów – Piotr Kopeć

24 marca 2021

Teatr życia rodzinnego jest najważniejszy

Piotr Kopeć (ur.1971) jest scenografem i malarzem, należy do najciekawszych postaci naszej kultury, a jego dorobek jest bardzo ciekawy.

Studiował w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie i w Studium Scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jego nauczycielem był światowej sławy scenograf Andrzej Kreutz Majewski.

Współpracował przy realizacji spektakli teatralnych i filmów m. in.: z Jerzym Antczakiem, Janem Jakubem Kolskim, Agnieszką Holland, Maciejem Wojtyszką, Krystyną Zachwatowicz, Patrykiem Vegą, Maciejem Dejczerem. Jego nazwisko pojawia się na ekranie przy okazji produkcji filmów i seriali, m. in. Chopin – pragnienie miłości, Jasminum, Żurek, Magiczne drzewo, Pensjonat pod różą, Miodowe lata, Fałszerze -powrót Sfory, Ekipa, Ranczo, Doręczyciel, Pan Gustaw i Matylda, Projekt dziecko i wielu innych.

Mieszka w Lubartowie. Kocha życie rodzinne. Ma dwóch synów i dwie córki. W czasach kryzysu w kulturze w związku z COVID 19 zajmuje się rolnictwem, m.in uprawia orzechy laskowe.

W Galerii Trzech Obrazów mamy przyjemność prezentować jego jeden olej pt. Krzyż (mocny i wyrazisty, jak przyjazny uścisk dłoni) i dwa projekty scenografii do opery Opowieści Hoffmanna Jacquesa Offenbacha.

W twórczości Piotra Kopcia można wyróżnić kilka okresów, w studenckim zajmował się tematyką regionalną, malował pejzaże okolic Lubartowa i fragmenty ulic. Ponadto przygotowywał prace scenograficzne do spektakli teatralnych i operowych. W późniejszym czasie pojawia się w jego malarstwie tematyka sycylijska. To efekt podróży do Italii. Interesujące są jego prace abstrakcyjne, które wykorzystywał jako elementy scenografii w spektaklach teatralnych w TV.

Piotr Kopeć jest w pełni sił twórczych, dlatego możemy się spodziewać kolejnych jego projektów. Tymczasem jest pochłonięty życiem rodzinnym, które uważa za prawdziwe szczęście.

Organizatorzy

 

Tags: , ,
logo

Lubartowski Ośrodek Kultury

Oficjalny serwis internetowy

Kontakt

Adres: Rynek II 1, 21 - 100 Lubartów
Telefon: 81 855 22 42
Telefon/Fax: 81 854 56 29
E-mail: [email protected]
NIP: 714 – 13 – 61 – 519
REGON: 000284977