Wystawa Powstanie Styczniowe

Wystawa Powstanie Styczniowe

27 lutego 2023

Wystawę poświęconą Powstaniu Styczniowemu na Ziemi Lubartowskiej do końca marca można oglądać w galerii Lubartowskiego Ośrodka Kultury. Ekspozycja to przede wszystkim kalendarium wydarzeń w pigułce oraz oryginalne zdjęcia z epoki. Ale to nie koniec wydarzeń w ramach rocznicy powstania. Kulminacją będzie rekonstrukcja bitwy pod Lubartowem, która planowana jest na lipiec.

W Lubartowskim Ośrodku Kultury 22 lutego zainaugurowano projekt ,,Bitwa pod Lubartowem – pierwsza potyczka powstania styczniowego”. Prelekcję na sali widowiskowej wygłosił Marcin Kusyk.
Następnie w galerii LOK otwarto wystawę historyczną poświęconą Powstaniu Styczniowemu na Ziemi Lubartowskiej. Jest ona wynikiem współpracy z Muzeum Ziemi Lubartowskiej.
– Lubartów był jedną z kilkudziesięciu miejscowości Królestwa, w których w tę noc styczniową chwycono za broń. Realizowany projekt ma przybliżyć mieszkańcom znaczenie bitew i potyczek podczas Powstania Styczniowego na Ziemi Lubartowskiej – mówi Piotr Opolski, koordynator projektu.
Wystawa składa się z 18 plansz, a na nich jest kalendarium wydarzeń związanych z tematyką powstańczą.

Katarzyna Wójcik

logo

Lubartowski Ośrodek Kultury

Oficjalny serwis internetowy

Kontakt

Adres: Rynek II 1, 21 - 100 Lubartów
Telefon: 81 855 22 42
Telefon/Fax: 81 854 56 29
E-mail: [email protected]
NIP: 714 – 13 – 61 – 519
REGON: 000284977