
Zapraszamy na bezpłatne szkolenie – Potencjał kulturotwórczy Lubartowa
Lubartowski Ośrodek Kultury został beneficjentem programu. Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne, Edycja 2025, ogłoszonego przez Narodowe Centrum Kultury.
Zapraszamy na pierwsze bezpłatne szkolenie z zakresu technik i metod badawczych wykorzystywanych w diagnozie potencjału kulturotwórczego miasta Lubartów.
Szkolenie w formie warsztatów zostanie zorganizowane w dniu 25 kwietnia 2025r w godz. 17.00-20.00 w Lubartowskim Ośrodku Kultury. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Karty uczestnictwa do pobrania pod linkami
KARTA DLA OSÓB NIEPEŁNOLETNICH
Zapraszamy wszystkich chętnych dla których kultura to ważna sprawa. W szkoleniu mogą wziąć udział osoby zainteresowane projektem, przedstawiciele instytucji i organizacji z terenu miasta. Wypełnione karty uczestnictwa prosimy o dostarczenie do sekretariatu Lubartowskiego Ośrodka Kultury do 24.05.2025 do godz. 18.00.
Realizacja działań w ramach DK+ jest dwuetapowa. W pierwszym etapie, którego dotyczą prowadzone teraz działania, Lubartowski Ośrodek Kultury skupi się na przeprowadzeniu badań lokalnej społeczności, których wynikiem będzie opracowanie diagnozy potencjału kulturotwórczego miasta Lubartów.
W ramach pierwszej części zadania przeprowadzone zostaną szkolenia, badania oraz spotkanie informacyjno – mapujące. Zgodnie z harmonogramem projektu, w czerwcu br., po opracowaniu diagnozy, ogłoszony zostanie konkurs dla mieszkańców Lubartowa, grup nieformalnych, osób fizycznych, organizacji pozarządowych, na realizację przedsięwzięć w partnerstwie z Lubartowskim Ośrodkiem Kultury.
Rozstrzygniecie konkursu, stanowiące jednocześnie zamknięcie pierwszego etapu projektu, zaplanowano na koniec czerwca br. Z kolei realizacja wybranych pomysłów mieszkańców Lubartowa i ewaluacja całego projektu stanowić będą drugi etap realizacji projektu, na który przeznaczone będzie dodatkowe dofinansowanie w kwocie do 30 000 zł.
Program skierowany jest do domów kultury, które gotowe są prowadzić nowatorskie działania animacyjne projektowane w oparciu o przeprowadzoną wcześniej diagnozę i poddane ewaluacji, a ukierunkowane na bezpośrednią i bliską współpracę z przedstawicielami społeczności lokalnej. Celem programu jest poszerzenie dostępu do kultury, stworzenie warunków sprzyjających rozwojowi współpracy, komunikacji, pobudzenie aktywności obywatelskiej w przestrzeni kultury, wykreowanie warunków sprzyjających nowoczesnej edukacji kulturalnej i artystycznej. Główny nacisk programu położony jest na nawiązywanie przez dom kultury stałych relacji z mieszkańcami miejscowości, na terenie których działa. Odkrywanie talentów i wzmacnianie potencjału społecznego ma owocować stworzeniem wspólnych projektów na rzecz społeczności lokalnych i przestrzeni publicznej.