Zajęcia

Odkryj z nami świat sztuki!
Czy znaleźliście się kiedyś w obrazie Claude’a Moneta, który mogliście opuścić dopiero po rozwiązaniu kilkunastu zagadek? Czy stworzyliście unikalne fotogramy bez użycia aparatu fotograficznego? Czy stworzyliście kiedyś grę planszową, sami wymyśliliście do niej zadania, a później graliście w nią z koleżankami i kolegami? To wszystko będzie możliwe dzięki warsztatom artystycznym. W świat sztuki wprowadzą Młodych Adeptów tacy artyści jak: Pablo Picasso, Marc Chagall, Vincent Van Gogh, Claude Monet czy Zofia Stryjeńska. Dzieci zainspirowane ich twórczością wykonają prace graficzne, malarskie i rysunkowe a taże zgłębią tajniki fotografii klasycznej oraz tej współczesnej.

Anna Jakoniuk

Anna Jakoniuk - architekt, ilustratorka, rysowniczka, grafik z długoletnim doświadczeniem w reklamie i wydawnictwach, autorka plakatów oraz ilustracji książkowych. Absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki na Politechnice Białostockiej. Swoje prace prezentuje w sieci na autorskim profilu fb „Ania Jakoniuk ilustracje”, oraz platformie Behance. Na koncie ma liczne wystawy autorskie na terenie całego kraju. Autorka min. popularnego cyklu „Olimpijki” - ikony polskiego sportu, oraz jubileuszowego logo miasta Lubartów. Pasjonatka fotografii, w tym technik szlachetnych.

Harmonogram zajęć obowiązujący od października.

 

wtorek:

19.09.2023 rozpoczynamy zajęcia szachowe od podstaw – grupa dzieci 6-10 lat 15:30- 16:15

środy:

16:15 – 17:15 – grupa początkująca  A

17:30 – 18:30 – grupa początkującą B

czwartki:

17:00 – 19:00 – grupa średnio zaawansowana ( dla IV kategorii wzwyż)/ Szachowa Liga Młodych Mistrzów – drugi czwartek miesiąca ( do lat 7, 9, 11 i 13)

piątki:

17:00 – 21:00 – szachy dla wszystkich/ sparingi/ Lubartowska Liga Szachowa/

Piotr Opolski

Licencjonowany instruktor  Polskiego Związku Szachowego. Były zawodnik AZS UMCS, obecnie LUKS Lubartów - II kategoria szachowa. Sędzia Szachowy I klasy z uprawnieniami do sędziowania turniejów zgłoszonych do oceny międzynarodowej FIDE. Sędziował m.in: Akademickie Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Szkół Niepublicznych, Międzynarodowy Memoriał Zbigniewa Księskiego czy Międzynarodowy Memoriał Ryszarda Czermińskiego. Doświadczenie z pracą z dziećmi zdobywał przez blisko 20 lat prowadząc zajęcia szachowe w Lubartowskim Ośrodku Kultury. Ponadto pracował z dziećmi w Szkole Podstawowej nr 1 oraz nr 4 w Lubartowie w ramach programu PZSzach . Prowadził  również dodatkowe zajęcia szachowe  w Szkole Podstawowej w Rudce Kozłowickiej. W Warszawie wykładał podczas kursów nauczycieli w programie "Szachy w szkole".  Obecnie pracuje również jako nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 1 w Lubartowie w przedmiocie "Szachy w szkole"

Chór Ziemi Lubartowskiej jest 2-głosowym zespołem mieszanym, którego członkowie w większości są w wieku 50+. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu (wtorek) w godz. 17.30 – 19.30. Wykonywany repertuar to pieśni patriotyczne, okolicznościowe, oraz rozrywkowe. Chór występuje na lokalnych imprezach o charakterze patriotycznym i rozrywkowym.

Alfred Kędziora

Alfred Kędziora, prowadzący Chór Ziemi Lubartowskiej ma wykształcenie wyższe muzyczne, jest miłośnikiem muzyki klasycznej i czynnym pianistą współpracującym z muzykami Filharmonii Lubelskiej.
Kontakt do instruktora: tel.: 665 191 523

W Lubartowskim Ośrodku Kultury, Klub Tańca Towarzyskiego Chochlik działa od 1993 roku, a powstał w 1985 roku w Osiedlowym Domu Kultury, pierwszym choreografem był ś.p. pan Marian Błaszczyk z Lublina, a od rok 1991 do dnia dzisiejszego jest nią Ewa Wojciechewicz. [opis zajęć]

Ewa Wojciechewicz

Instruktor tańca towarzyskiego, choreograf, juror turniejowy, członek Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Prowadzi Klub Tańca Towarzyskiego Chochlik w Lubartowskim Ośrodku Kultury. Ewa uczy dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów. Specjalistka od komponowania tańca, czyli choreografii dla par indywidualnych i zespołowych. Jej wychowankowie biorą udział w ogólnopolskich turniejach tańca towarzyskiego gdzie zdobywają najwyższe klasy taneczne, oraz pokazach okolicznościowych organizowanych przez placówkę i inne instytucje. W okresie letnim uczestnicy zajęć mają możliwość wyjazdu na obóz taneczny, gdzie rozwijają swój talent i integrują się z innymi tancerzami z zaprzyjaźnionych klubów tanecznych z Polski. Kierownik artystyczny: XXI Ogólnopolskich Turniejów Tańca Towarzyskiego ( lata 1995-2016), XVIII Amatorskich Spotkań Tanecznych w Formie Towarzyskiej (lata 2002-2019), XXVIII Lubartowskich Konfrontacji Tanecznych o Puchar Burmistrza Miasta Lubartowa ( od 2011), które promują taniec oraz przyczyniają się do integracji środowisk tanecznych. Za pracę społeczną i zawodową oraz propagowanie kultury tanecznej w naszym mieście, Ewa Wojciechewicz otrzymała w 2004 r. Nagrodę Burmistrza Miasta Lubartów.

Dedykowana dla dzieci, młodzieży, dorosłych, którzy chcieliby się nauczyć śpiewać. Zapraszamy również wszystkich tych, co już śpiewają, a chcą poprawić swoje umiejętności. Prowadzenie: Jest możliwość dołączenia w trakcie sezonu.

Poniedziałek 14:00 – 21:00 Środa 14:00 – 21:00

Telefon do instruktora: 604 466 356

Piotr Wójcik

Certyfikowany trener wokalny Speech Level Singing. Wychowanek Bartka Cabonia najwyższego certyfikowanego trenera SLS w Polsce, trenera wokalnego takich gwiaz jak: Kasia Kowalska, Grzegoż Hyży, Natasza Urbańska. Swoją wiedzę kształcił również w „Voice&More” pod okiem Krzysztofa Biernackiego – trenera wokalnego SLS, II stopień szkoły muzycznej na wydziale instrumentalnym, Warszawska Akademia Realizacji Dźwięku, uczestnik mistrzowskich warsztatów muzycznych dla nauczycieli prowadzonych przez Prof. Furugh Karimi Djafar-Zadeh Ao. Univ.-Prof. Und Musik – Kinesiologion An der Universitat fur Music und Darstellende Kunst Wien. tel. 604 466 356

Zajęcia gitarowe adresowane są dla początkujących i średnio-zaawansowanych chcących poznać początki i podstawy gry na gitarze.

Poniedziałek 17:00 – 19:00 JAzz – LOK;

Wtorek 17:00 – 19:00 Relife;

Środa 16:00 – 18:00 – Warsztaty gitarowe;

Piątek 17:00 – 19:00 – Psallite Deo;

 

Opłata miesięczna: 60 zł

Płatność do 10 każdego dnia miesiąca na konto Lubartowskiego Ośrodka Kultury lub w kasie

Zajęcia jest dla wszyscy zainteresowani śpiewu, z wieku 16 do 80 lat. Można dołączyć w trakcie sezonu, Prosimy, aby być regularne w obecności w Atelier śpiewu. Ćwiczenie są skoncentrowane na polifoniczne pieśni a capella. Praca nad rozwojem umiejętności wokalnych, na którą składają się: – ćwiczenia rozgrzewające aparat mowy; – ćwiczenia oddechowo-ruchowe uświadamiające związek pomiędzy oddechem, postawą, pracą mięśni i ich rolą w procesie śpiewania; – ćwiczenia z emisji głosu; połączenie ćwiczeń artykulacyjnych, oddechowych i wokalnych; – praca nad poczuciem rytmu; – ćwiczenia polifoniczne (na dwa lub trzy głosy); – zapoznanie się z afrykańskim rodzajem pieśni „zawołań i odpowiedzi”; – ćwiczenia związane z poszukiwaniem różnych brzmień głosu; – praca nad interpretacją; – praca nad akceptacją swojego głosu oraz odnalezieniem się w roli solisty; – ćwiczenia z improwizacji, w oparciu o rytm, harmonię i melodię Atelier śpiewu są adresowane do wszystkich, niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania muzycznego.

W środę 17:00-20:00

Opłata miesięczna: 60 zł

Płatność do 10 każdego dnia miesiąca na konto Lubartowskiego Ośrodka Kultury lub w kasie

Lydie Charlotte Kotlinski

Studia klasyczno-wokalne w konserwatoriach w Wersalu, Clichy-Pariżu i w Aix en Provence, w Francji. Studia polifoniczno-jazzowe w CIM w Paryżu, nauka solfeżu i harmonii w American School of Modern Music. Lydie śpiewała jazz w duecie, tercecie i kwintecie, nagrywała muzykę do filmów krótkometrażowych, pracowała w kabarecie teatralnym oraz uczestniczyła w nagraniach dla Memoriału Marsylianki. Przez wiele lat prowadziła: warsztaty śpiewu i inicjacji jazzowej w Paryżu, chór kobiecy Les Femmes du sud, warsztaty gospel w gimnazjach i szkołach podstawowych w Marsylii. Była wokalistką zespołów: Lunatik Jazz Orchestra (pierwsza nagrodę młodych w Jazz Avignon w 1993 r.), Iyema Gospel Quartet, Millénium Gospel Voices. Od 2003 r. współtworzy grupę Les Tisseuses d’étoiles, żeńskie trio wokalne wykonujące utwory gospel, afro-amerykańskie i afrykańskie. Owocem tego trio są dwa spektakle, „Śpiew Dahnani” i „Z walizką w ręce”. Odbywała regularnie trasy koncertowe współpracując z Union Nationale de Jeunesses Musicale de France. W Polsce śpiewa oryginalne aranżacje francuskich klasyków od 2016, Chansons Françaises, Chansons d’Amour. W kwietniu 2018 nagrywanie płytę na żywo w Polskim Radio Lublin „Piaf i inne” „Piaf et les autres”. W pakcie Singing on the Soul Train oryginalna kreacja, kursus poznawczo-edukacyjny, stypendium Prezydenta  Miasta Lublina - od marca do czerwca 2017, od pieśni afrykański do soul music. Od 2013 r. prowadzi chór Łontanara który stale współpracuje ze znanym perkusistą - Słomą. W grudniu 2014 Łontanara zdobyła Nagrodę Publiczności podczas festiwalu Mikołajki Folkowe. Lydie prowadzi warsztaty pieśni afrykańskich Koyemba w całej Polsce. Od września 2018 kieruje regularnie Atelier śpiewu w LOK u w Lubartowie. https://www.facebook.com/lydie.kotlinski

W klubie robotyki CyberSkill uczniowie poznają podstawy programowania i konstruowania maszyn. Podczas każdego z 26 spotkań budujemy innego robota, poznając ich możliwości i ćwicząc nowe umiejętności. W trakcie warsztatów elektroniki odkrywamy sekrety prądu, sprawdzając jak działaj kondensatory, oporniki czy potencjometry. Pracujemy wg sprawdzonych autorskich scenariuszy lekcji, zgodnych z podstawą programową dla klas 0-3. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku od 7 do 9 lat. Do grupy można dołączyć w każdej chwili.

16:30 – 18:00

Radosław Jóźwik

Radosław Józwik 30+ letni gracz który wychował się kolejno na: ruskiej ręcznej konsoli, gdzie wilkiem zbierało się spadające jajka, Pegazusie, Amidze 600, PSX, PC. Przez 10 lat zjeździł całą Polskę robiąc za tłumacza między programistami a użytkownikami systemów informatycznych w bankach. Obecnie pokazuje dzieciom że komputer to coś więcej niż zabawka do uruchamiania gier. Otoczony przez trzy kobiety poświęca im każdą wolną chwilę. tel: 503 678 366 e-mail: [email protected] www.cyberskill.pl

W CyberSkill wierzymy że gry można doskonale wykorzystać w edukacji dlatego właśnie ukryliśmy w MINECRAFT treści edukacyjne z zakresu programowania. Podczas każdego z 26 spotkań poznajemy podstawowe konstrukcje programistyczne. Dzieci dowiedzą się czym są i jak stosować pętle, zmienne i warunki. Następnie wykorzystają tą wiedzę aby stworzyć własne MODY czyli programy które dodadzą do gry nowe przedmioty czary i potwory. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku od 9 do 14 lat. Do grupy można dołączyć w każdej chwili.

18:15 – 19:45

Radosław Jóźwik

Radosław Józwik 30+ letni gracz który wychował się kolejno na: ruskiej ręcznej konsoli, gdzie wilkiem zbierało się spadające jajka, Pegazusie, Amidze 600, PSX, PC. Przez 10 lat zjeździł całą Polskę robiąc za tłumacza między programistami a użytkownikami systemów informatycznych w bankach. Obecnie pokazuje dzieciom że komputer to coś więcej niż zabawka do uruchamiania gier. Otoczony przez trzy kobiety poświęca im każdą wolną chwilę. tel: 503 678 366 e-mail: [email protected] www.cyberskill.pl

Zajęcia przeznaczone dla wszystkich zainteresowanych powyżej 8 roku życia. Na samych zajęciach postaramy się zapoznać z podstawami na takich rekwizytach jak: kij, POI, Diabolo, Flowerstick oraz innych ciekawych rekwizytach kuglarskich. Co w późniejszym etapie pozwoli nam tworzyć pokazy dla widowni. Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane, a kto wie może odnajdą swoją nową pasję.

Poniedziałek 16-20 – wstępnie

Darek Nowacki

Instruktor z wieloletnim doświadczeniem kuglarskim jak i też fireshow. Występował wraz z Grupą Fireshow Antares na terenie Polski jak i poza jej granicami, finalista Ogólnopolskiego Konkursu Etiud Nowocyrkowych "Cyrkulacje", uczestnik wielu festiwali związanych z kuglarstwem i fire show. Pasjonat gier planszowych, uczestnik wielu kontenerów fantastyki takich jak: Mantikora, Fallon, Zamojskie Spotkania Fantastyki i wiele innych. Podczas rozgrywek planszowych nigdy nie oszukuje, z chęcią służy pomocą przy tłumaczeniu nowych gier.

Gry planszowe to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, a także poznanie nowych osób. Na zajęciach skupimy się na grach planszowych, a w naszej szafie jest ich blisko 200 różnych egzemplarzy. A także zagłębimy się w szeroko pojętą fantastykę. Zapraszamy zarówno dzieci jak i ich rodziców, dziadków a także wszystkich chętnych którzy chcą rozegrać niejedną rozgrywkę w wiele gier planszowych.

Godziny zajęć:  Piątek 16:00-20:00

Darek Nowacki

Instruktor z wieloletnim doświadczeniem kuglarskim jak i też fireshow. Występował wraz z Grupą Fireshow Antares na terenie Polski jak i poza jej granicami, finalista Ogólnopolskiego Konkursu Etiud Nowocyrkowych "Cyrkulacje", uczestnik wielu festiwali związanych z kuglarstwem i fire show. Pasjonat gier planszowych, uczestnik wielu kontenerów fantastyki takich jak: Mantikora, Fallon, Zamojskie Spotkania Fantastyki i wiele innych. Podczas rozgrywek planszowych nigdy nie oszukuje, z chęcią służy pomocą przy tłumaczeniu nowych gier.
logo

Lubartowski Ośrodek Kultury

Oficjalny serwis internetowy

Kontakt

Adres: Rynek II 1, 21 - 100 Lubartów
Telefon: 81 855 22 42
Telefon/Fax: 81 854 56 29
E-mail: [email protected]
NIP: 714 – 13 – 61 – 519
REGON: 000284977