Zajęcia

Nowe techniki pracy z dziećmi: Zajęcia rozwijają wyobraźnię plastyczną, przewidujemy zajęcia muzyczno-rytmiczne z elementami tańca, spotkania z książką, mała gastronomia i wiele wiele innych atrakcji. Grupy wiekowe 2–4 lat oraz 5–6 lat.

Renata Kuszyk

Renata Kuszyk jest mieszkanką Lubartowa. Ma wykształcenie wyższe pedagogiczne. Bardzo lubi twórczą prace z dziećmi. Ukończyła Instytut Sztuk Pięknych na wydziale artystycznym w Lublinie. Jest instruktorem z wieloletnim doświadczeniem. Od lat prowadzi zajęcia w "Klubie przedszkolaka i malucha" w Lubartowskim Ośrodku Kultury. Swoje prace wykonane w bardzo pracochłonnej technice linorytu prezentowała na wystawie w Bibliotece Miejskiej w 2008 roku. tel: 81 855 22 42 e-mail: lok@loklubartow.pl

Harmonogram zajęć obowiązujący od października. (Zajęcia w okresie 9 – 15 października nie odbędą się)

środy:

15:30 – 16:00 – grupa 5-6 lat

16:15 – 17:15 – grupa początkująca  A

17:30 – 18:30 – grupa początkującą B

czwartki:

16:00 – 18:00 – grupa średnio zaawansowana ( dla IV kategorii wzwyż)

piątki:

17:00 – 21:00 – szachy dla wszystkich/ sparingi/ Lubartowska Liga Szachowa/ Szachowa Liga Młodych Mistrzów ( do lat 7, 9, 11 i 13)

Piotr Opolski

Licencjonowany instruktor  Polskiego Związku Szachowego. Były zawodnik AZS UMCS, obecnie LUKS Lubartów - II kategoria szachowa. Sędzia Szachowy I klasy z uprawnieniami do sędziowania turniejów zgłoszonych do oceny międzynarodowej FIDE. Sędziował m.in: Akademickie Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Szkół Niepublicznych, Międzynarodowy Memoriał Zbigniewa Księskiego czy Międzynarodowy Memoriał Ryszarda Czermińskiego. Doświadczenie z pracą z dziećmi zdobywał przez blisko 20 lat prowadząc zajęcia szachowe w Lubartowskim Ośrodku Kultury. Ponadto pracował z dziećmi w Szkole Podstawowej nr 1 oraz nr 4 w Lubartowie w ramach programu PZSzach . Prowadził  również dodatkowe zajęcia szachowe  w Szkole Podstawowej w Rudce Kozłowickiej. W Warszawie wykładał podczas kursów nauczycieli w programie "Szachy w szkole".  Obecnie pracuje również jako nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 1 w Lubartowie w przedmiocie "Szachy w szkole"

Warsztaty Teatralne prowadzone są od podstaw, na początku jest teoria. Na zajęcia przyjmujemy dzieci od trzeciej klasy podstawówki oraz młodzież licealną i osoby dorosłe. Zapraszamy osoby, które chciałyby rozpocząć przygodę z teatrem.

[opis zajęć]

Edmund Kuryluk

Edmund Kuryluk,  jest absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego – Wydział Nauk Humanistycznych (polonistyka, teatrologia). Zajmuje się teatrem i muzyką klasyczną oraz tradycyjną. Od 15 lat pracuje w sektorze kultury jako praktyk i teoretyk. Edmund Kuryluk to  teatrolog, scenarzysta, reżyser; prowadzenie grupy Młodzieżowa Grupa Artystycznych Poszukiwań – spektakl „Tytuł roboczy ”MY”” (I miejsce na Scena Młodych 2017), To „Niedostosowanie”; aktor w spektaklu „Labirynt z Knossos na zespół instrumentalny i tancerzy”; śpiewak w spektaklu Sen nocy letniej w reż. A. Tyszkiewcza, Teatr im. J. Osterwy w Lublinie; chórzysta spektaklu „Klątwa” J. Opryńskiego. Bardzo lubi pracować i tworzyć eksperymentalne rzeczy z uczestnikami warsztatów. Najbardziej interesują go pomysły i propozycje uczestników zajęć oraz ich potrzeby twórcze. https://loklubartow.pl/warsztaty-teatralne/

Chór Ziemi Lubartowskiej jest 2-głosowym zespołem mieszanym, którego członkowie w większości są w wieku 50+. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu (wtorek) w godz. 17.30 – 19.30. Wykonywany repertuar to pieśni patriotyczne, okolicznościowe, oraz rozrywkowe. Chór występuje na lokalnych imprezach o charakterze patriotycznym i rozrywkowym.

Alfred Kędziora

Alfred Kędziora, prowadzący Chór Ziemi Lubartowskiej ma wykształcenie wyższe muzyczne, jest miłośnikiem muzyki klasycznej i czynnym pianistą współpracującym z muzykami Filharmonii Lubelskiej.
Kontakt do instruktora: tel.: 665 191 523

W Lubartowskim Ośrodku Kultury, Klub Tańca Towarzyskiego Chochlik działa od 1993 roku, a powstał w 1985 roku w Osiedlowym Domu Kultury, pierwszym choreografem był ś.p. pan Marian Błaszczyk z Lublina, a od rok 1991 do dnia dzisiejszego jest nią Ewa Wojciechewicz. [opis zajęć]

Ewa Wojciechewicz

Instruktor tańca towarzyskiego, choreograf, juror turniejowy, członek Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Prowadzi Klub Tańca Towarzyskiego Chochlik w Lubartowskim Ośrodku Kultury. Ewa uczy dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów. Specjalistka od komponowania tańca, czyli choreografii dla par indywidualnych i zespołowych. Jej wychowankowie biorą udział w ogólnopolskich turniejach tańca towarzyskiego gdzie zdobywają najwyższe klasy taneczne, oraz pokazach okolicznościowych organizowanych przez placówkę i inne instytucje. W okresie letnim uczestnicy zajęć mają możliwość wyjazdu na obóz taneczny, gdzie rozwijają swój talent i integrują się z innymi tancerzami z zaprzyjaźnionych klubów tanecznych z Polski. Kierownik artystyczny: XXI Ogólnopolskich Turniejów Tańca Towarzyskiego ( lata 1995-2016), XVIII Amatorskich Spotkań Tanecznych w Formie Towarzyskiej (lata 2002-2019), XXVIII Lubartowskich Konfrontacji Tanecznych o Puchar Burmistrza Miasta Lubartowa ( od 2011), które promują taniec oraz przyczyniają się do integracji środowisk tanecznych. Za pracę społeczną i zawodową oraz propagowanie kultury tanecznej w naszym mieście, Ewa Wojciechewicz otrzymała w 2004 r. Nagrodę Burmistrza Miasta Lubartów.

Dedykowana dla dzieci, młodzieży, dorosłych, którzy chcieliby się nauczyć śpiewać. Zapraszamy również wszystkich tych, co już śpiewają, a chcą poprawić swoje umiejętności. Prowadzenie: Jest możliwość dołączenia w trakcie sezonu.

Poniedziałek 14:00 – 21:00 Środa 14:00 – 21:00

Piotr Wójcik

Certyfikowany trener wokalny Speech Level Singing. Wychowanek Bartka Cabonia najwyższego certyfikowanego trenera SLS w Polsce, trenera wokalnego takich gwiaz jak: Kasia Kowalska, Grzegoż Hyży, Natasza Urbańska. Swoją wiedzę kształcił również w „Voice&More” pod okiem Krzysztofa Biernackiego – trenera wokalnego SLS, II stopień szkoły muzycznej na wydziale instrumentalnym, Warszawska Akademia Realizacji Dźwięku, uczestnik mistrzowskich warsztatów muzycznych dla nauczycieli prowadzonych przez Prof. Furugh Karimi Djafar-Zadeh Ao. Univ.-Prof. Und Musik – Kinesiologion An der Universitat fur Music und Darstellende Kunst Wien. tel. 604 466 356

Spotkania poświęcone literaturze polskiej z elementami działań plastycznych (ilustracja poezji, prozy).
Uczestnicy poznają współczesną literaturę, interpretują utwory i starają się je zilustrować. .W ten sposób przygotowują się do konkursów recytatorskich, literackich i plastycznych. Samodzielnie kreują działania o charakterze artystycznym.Adresatem zajęć są uczniowie szkół podstawowych z Lubartowa. W związku z pandemią koronawirusa i ograniczonymi możliwościami lokalowymi ilość miejsc zredukowano do 5 osób w grupie.

16.00 do 17.30 (I grupa, kl. 0 – 5), Wtorek od 16.00 do 17.30 (II grupa, kl. 6 – 8)

Marek Danielkiewicz

Marek Danielkiewicz (ur. 1958 roku), pracę zawodową rozpoczynał w 1983 roku jako nauczyciel - wychowawca w Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie, w latach 1991 – 1998 inspektor w Wydziale Oświaty UM w Lubartowie, następnie w l. 1998 – 2001 starszy instruktor w Lubartowskim Ośrodku Kultury, zaś w l. 2001 – 2009 dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubartowie; od 2012 r. ponownie w LOK na 1/2 etatu. Autor tomików poezji, licznych recenzji teatralnych i literackich. Jego twórczość poetycka przekładana była na j. angielski, litewski, francuski, niemiecki, rosyjski, ukraiński, węgierski i włoski. Drukowany w antologiach poezji w kraju i zagranicą. Zajmuje się również rysunkiem satyrycznym. Laureat prestiżowych nagród, m. in. : Nagrody Poetyckiej im. J. Czechowicza (dwukrotnie).

Zajęcia gitarowe adresowane są dla początkujących i średnio-zaawansowanych chcących poznać początki i podstawy gry na gitarze.

Poniedziałek 17:00 – 19:00 JAzz – LOK;

Wtorek 17:00 – 19:00 Relife;

Środa 16:00 – 18:00 – Warsztaty gitarowe;

Piątek 17:00 – 19:00 – Psallite Deo;

Zbigniew Skrzypek

Założyciel wielu zespołów rockowych. Wieloletni instruktor Lubartowskiego Ośrodka Kultury, wieloletni animator muzyczny. Nagroda Ministra Kultury "Zasłużony działacz kultury" w 2005 r.; Nagroda "Angelus" w kategorii "Animator Życia Kulturalnego"  w 2013 r. Doświadczenia nabywał w takich zespołach jak.: Diamond Wheel" i "Freedom" Na koncie ma dwie płyty. Sylwetkę Zbigniewa Skrzypka przedstawiła TVP Lublin w programie "Afisz kulturalny - Zbigniewa Skrzypek" do obejrzenia na YouTubie. Zbigniew Skrzypek 609 374 949

Zajęcia jest dla wszyscy zainteresowani śpiewu, z wieku 16 do 80 lat. Można dołączyć w trakcie sezonu, Prosimy, aby być regularne w obecności w Atelier śpiewu. Ćwiczenie są skoncentrowane na polifoniczne pieśni a capella. Praca nad rozwojem umiejętności wokalnych, na którą składają się: – ćwiczenia rozgrzewające aparat mowy; – ćwiczenia oddechowo-ruchowe uświadamiające związek pomiędzy oddechem, postawą, pracą mięśni i ich rolą w procesie śpiewania; – ćwiczenia z emisji głosu; połączenie ćwiczeń artykulacyjnych, oddechowych i wokalnych; – praca nad poczuciem rytmu; – ćwiczenia polifoniczne (na dwa lub trzy głosy); – zapoznanie się z afrykańskim rodzajem pieśni „zawołań i odpowiedzi”; – ćwiczenia związane z poszukiwaniem różnych brzmień głosu; – praca nad interpretacją; – praca nad akceptacją swojego głosu oraz odnalezieniem się w roli solisty; – ćwiczenia z improwizacji, w oparciu o rytm, harmonię i melodię Atelier śpiewu są adresowane do wszystkich, niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania muzycznego.

W środę 17:00-20:00

Lydie Charlotte Kotlinski

Studia klasyczno-wokalne w konserwatoriach w Wersalu, Clichy-Pariżu i w Aix en Provence, w Francji. Studia polifoniczno-jazzowe w CIM w Paryżu, nauka solfeżu i harmonii w American School of Modern Music. Lydie śpiewała jazz w duecie, tercecie i kwintecie, nagrywała muzykę do filmów krótkometrażowych, pracowała w kabarecie teatralnymł oraz uczestniczyła w nagraniach dla Memoriału Marsylianki.Przez wiele lat prowadziła: warsztaty śpiewu i inicjacji jazzowej w Paryżu, chór kobiecy Les Femmes du sud, warsztaty gospel w gimnazjach i szkołach podstawowych w Marsylii. Była wokalistką zespołów: Lunatik Jazz Orchestra (pierwsza nagrodę młodych w Jazz Avignon w 1993 r.), Iyema Gospel Quartet, Millénium Gospel Voices. Od 2003 r. wspołtworzy grupę Les Tisseuses d’étoiles, żeńskie trio wokalne wykonujące utwory gospel, afro-amerykańskie i afrykańskie. Owocem tego trio sa dwa spektakle, „Spiew Dahnani” i“ Z walizka w rece”. Odbywała regularnie trasy koncertowe współpracując z Union Nationale de Jeunesses Musicale de France. W Polsce spiewa oryginalne aranżacje francuskich klasyków od 2016, Chansons Françaises, Chansons d’Amour. W kwietniu 2018 nagrywanie plyta na zywo u Polskie Radio Lublin „Piaf i inne” „Piaf et les autres”. W prakcie Singing on the Soul Train oryginalna kreacja, kursus poznawczo-edukacyjny ,stypendium od miasta Lublina, marcu do czerwcu 2017, od pieśni afrykański do soul music. Od 2013 r. prowadzi chór Łontanara który stale współpracuje ze znanym perkusjonistą - Słomą. W grudniu 2014 Łontanara zdobyła Nagrodę Publiczności podczas festiwalu Mikołajki Folkowe. Lydie prowadzi warsztaty pieśni afrykańskich Koyembaw całej Polsce. Od wrzesniu 2018 kieruje regularnie Atelier śpiewu w LOKu w Lubartowie. https://www.facebook.com/lydie.kotlinski

W klubie robotyki CyberSkill uczniowie poznają podstawy programowania i konstruowania maszyn. Podczas każdego z 26 spotkań budujemy innego robota, poznając ich możliwości i ćwicząc nowe umiejętności. W trakcie warsztatów elektroniki odkrywamy sekrety prądu, sprawdzając jak działaj kondensatory, oporniki czy potencjometry. Pracujemy wg sprawdzonych autorskich scenariuszy lekcji, zgodnych z podstawą programową dla klas 0-3. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku od 7 do 9 lat. Do grupy można dołączyć w każdej chwili.

16:30 – 18:00

Radosław Jóźwik

Radosław Józwik 30+ letni gracz który wychował się kolejno na: ruskiej ręcznej konsoli, gdzie wilkiem zbierało się spadające jajka, Pegazusie, Amidze 600, PSX, PC. Przez 10 lat zjeździł całą Polskę robiąc za tłumacza między programistami a użytkownikami systemów informatycznych w bankach. Obecnie pokazuje dzieciom że komputer to coś więcej niż zabawka do uruchamiania gier. Otoczony przez trzy kobiety poświęca im każdą wolną chwilę. tel: 503 678 366 e-mail: biuro@cyberskill.pl www.cyberskill.pl

W CyberSkill wierzymy że gry można doskonale wykorzystać w edukacji dlatego właśnie ukryliśmy w MINECRAFT treści edukacyjne z zakresu programowania. Podczas każdego z 26 spotkań poznajemy podstawowe konstrukcje programistyczne. Dzieci dowiedzą się czym są i jak stosować pętle, zmienne i warunki. Następnie wykorzystają tą wiedzę aby stworzyć własne MODY czyli programy które dodadzą do gry nowe przedmioty czary i potwory. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku od 9 do 14 lat. Do grupy można dołączyć w każdej chwili.

18:15 – 19:45

Radosław Jóźwik

Radosław Józwik 30+ letni gracz który wychował się kolejno na: ruskiej ręcznej konsoli, gdzie wilkiem zbierało się spadające jajka, Pegazusie, Amidze 600, PSX, PC. Przez 10 lat zjeździł całą Polskę robiąc za tłumacza między programistami a użytkownikami systemów informatycznych w bankach. Obecnie pokazuje dzieciom że komputer to coś więcej niż zabawka do uruchamiania gier. Otoczony przez trzy kobiety poświęca im każdą wolną chwilę. tel: 503 678 366 e-mail: biuro@cyberskill.pl www.cyberskill.pl

Salsation angażuje nie tylko ciało, ale i umysł (choreografie służą poprawie umiejętności radzenia sobie ze złymi emocjami). Najważniejsza jest dobra zabawa — przy okazji rozwijamy muzykalność, świadomość własnego ciała i pracujemy nad sprawnością fizyczną, bez nadmiernej rozbudowy masy mięśniowej. Salsation to zajęcia dla osób, które chciałyby kilka razy w tygodniu poruszać się rekreacyjnie. Przed treningiem właściwym przeprowadza się izolowaną. Wykonuje się ćwiczenia rozgrzewające na każdą partię mięśni z osobna, zaczynając od górnych części ciała. Istotą zajęć salsation jest wykonywanie choreografii przygotowanej i zaprezentowanej przez instruktora w rytm dynamicznej muzyki (co sprawia, że w trakcie godziny możemy spalić około 500-850 kcal). Układ taneczny nie jest skomplikowany, nie wymaga również bardzo dobrej czy uprzedniej znajomości figur tanecznych. W czasie treningu poprzez kroki taneczne uczestnicy zajęć opowiadają historię (ruchy ciała odpowiadają treści utworu; chodzi o to, aby przekazać emocje poprzez ruch), co pozwala również odizolować się od spraw codziennych. Każdy może uczestniczyć w zajęciach Salsation, nie ma ram wiekowych ani przeciwskazań do uczestniczenia w zajęciach. Na zajęcia można dołączyć w każdym momencie, jak również nie dzielimy uczestników zajęć pod katem zaawansowania tanecznego.

Wtorek godzina 15:40-16:40

Anna Knefel-Poniedzielska

Anna Knefel-Poniedzielska -  Licencjonowany Instruktor Salsation Fitness. Od zawsze związana ze sportem, trenowała od najmłodszych lat Karate (12 lat), tańczyła długo taniec towarzyski, była instruktorem Zumby przez 10 lat, później jako rehabilitant zaczęła zajmować się treningiem funkcjonalnym. Prowadzi od 12 lat zajęcia fitness we własnym klubie fit.com Lubartów. Dba o poprawę kondycji i zdrowia wszystkich uczestników swoich zajęć. Ponieważ stawia na trening funkcjonalny wybrała właśnie program Salsation Fitness, który nie tylko stawia na techniki tańca, muzykalność, lirykę utworu, ale przede wszystkim na prawidłową postawę i zdrowie uczestników zajęć. Pełna energii i ciesząca się życiem, zawsze uśmiechnięta, to właśnie nasza Ania, Instruktorka Salsation. aniaknefel@gmail.com

Zajęcia przeznaczone dla wszystkich zainteresowanych powyżej 8 roku życia. Na samych zajęciach postaramy się zapoznać z podstawami na takich rekwizytach jak: kij, POI, Diabolo, Flowerstick oraz innych ciekawych rekwizytach kuglarskich. Co w późniejszym etapie pozwoli nam tworzyć pokazy dla widowni. Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane, a kto wie może odnajdą swoją nową pasję.

Poniedziałek 16-20 – wstępnie

Darek Nowacki

Instruktor z wieloletnim doświadczeniem kuglarskim jak i też fireshow. Występował wraz z Grupą Fireshow Antares na terenie Polski jak i poza jej granicami, finalista Ogólnopolskiego Konkursu Etiud Nowocyrkowych "Cyrkulacje", uczestnik wielu festiwali związanych z kuglarstwem i fire show. Pasjonat gier planszowych, uczestnik wielu kontenerów fantastyki takich jak: Mantikora, Fallon, Zamojskie Spotkania Fantastyki i wiele innych. Podczas rozgrywek planszowych nigdy nie oszukuje, z chęcią służy pomocą przy tłumaczeniu nowych gier.

Gry planszowe to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, a także poznanie nowych osób. Na zajęciach skupimy się na grach planszowych, a w naszej szafie jest ich blisko 200 różnych egzemplarzy. A także zagłębimy się w szeroko pojętą fantastykę. Zapraszamy zarówno dzieci jak i ich rodziców, dziadków a także wszystkich chętnych którzy chcą rozegrać niejedną rozgrywkę w wiele gier planszowych.

Godziny zajęć: Wtorek 16:00-20:00, Piątek 16:00-20:00

Darek Nowacki

Instruktor z wieloletnim doświadczeniem kuglarskim jak i też fireshow. Występował wraz z Grupą Fireshow Antares na terenie Polski jak i poza jej granicami, finalista Ogólnopolskiego Konkursu Etiud Nowocyrkowych "Cyrkulacje", uczestnik wielu festiwali związanych z kuglarstwem i fire show. Pasjonat gier planszowych, uczestnik wielu kontenerów fantastyki takich jak: Mantikora, Fallon, Zamojskie Spotkania Fantastyki i wiele innych. Podczas rozgrywek planszowych nigdy nie oszukuje, z chęcią służy pomocą przy tłumaczeniu nowych gier.

Zajęcia taneczne skierowane są do dzieci oraz młodzieży, które chcą rozwijać swoje umiejętności taneczne, chcą poznać świat tańca.

Zajęcia taneczne odbywać się będą w godzinach popołudniowych od godziny 14 do 20 .

Karol Polak

Karol "Polssky" Polak - tancerz, nauczyciel tańca, choreograf. Jeden z najbardziej utytułowanych i aktywnych  tancerzy hip hopowych w Polsce oraz doświadczonych nauczycieli w kraju. Swoje umiejętności od lat rozwija u światowej klasy tancerzy i choreografów z całego świata ktorzy m.in Loose Joint, Marquest ,Misfitss , Henry Link, C Mack , Tip Top, Batalla, Popin Pete, Mr Wiggles, Boogie Frantick, Jr Boogaloo i inni. Na codzień współpracuje z wieloma szkołami tańca w kraju jako trener, konsultant. Trener i choreograf Mistrzów Polski federacji IDOw Popping/Electric Boogie. Karol na swoim koncie ma niezliczone sukcesy na ogólnopolskich turniejach jak i międzynarodowych jako finalista i zwycięzca.
logo

Lubartowski Ośrodek Kultury

Oficjalny serwis internetowy

Kontakt

Adres: Rynek II 1, 21 - 100 Lubartów
Telefon: 81 855 22 42
Telefon/Fax: 81 854 56 29
E-mail: lok@loklubartow.pl
NIP: 714 – 13 – 61 – 519
REGON: 000284977